Sou-Sou

2006 december 18. | Szerző: |

Japánban manapság a fapapucs nemcsak tradicionális viselet, hanem trendi is. Nemcsak kimonóval, hanem más egyéb utcai viselettel is megfér.


A szálloda liftjébe beszállva a legújabb szerzeményem feszített a lábamon, a tradicionális japán fapapucs. Rajtam kívül csak japánok voltak a liftben, amint tekintetük megakadt a lábamon, óriási derültség támadt, mosolyogva bólogattak, hogy „cool”. Tetszett nekik nagyonJ. Volt aki még integetett is , ahogy kiszálltam a liftből.


Talán, ha egy japán, kishazánk utcáit szegedi hímzett papucsban a lábán rója, hasonlóan mosolyt fakaszt, de a japánok ezt nagyon kedvesen és barátságosan teszik, hajlongások és bólogatások közepette.


Ha már a lábbelinél tartok meg kell említenem egy iszonyúan kreatív üzletet, ahol főleg cipőket, fapapucsokat lehet kapni és kimonókat. Ez itt a reklám helye: Sou-Sou az üzlet neve. Specialitásuk az egy ujjas cipő, vagyis a nagy ujj külön boxban parkírozik. Természetesen lehet zoknit is venni hozzá. Ebben a láb inkább egy malaclábra hasonlítJ.


Rengeteg fajta színben, mintázatban pompáznak.


 



 



Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!